ZŠ Praha-Kbely soutěží s Teribearem!

13.09.2023

ZŠ Praha-Kbely soutěží s Teribearem! 

Nadace Terezy Maxové každým rokem vyhlašuje charitativní akci "Hýbejte se s TERIBEAREM, aneb prima pohyb s medvědem". Rádi bychom se jako škola do této akce také zapojili a proto Školský sportovní klub ve spolupráci s internetovým obchodem deskových her www.vesely-drak.cz vyhlašuje interní školní soutěž tříd o to, která uběhne/ujde nejvíce kilometrů.

Pro usnadnění zapojení škol/sportovních klubů a dětských domovů, se nadace rozhodla maximálně zjednodušit účast dětí a jejich doprovodu, a to bez nutnosti využití jakékoli sportovní aplikace (kterou běžní účastníci akce potřebují).

Za účast každé naší třídy/skupinypak nadace připíše do celkového výtěžku akce charitativní příspěvek ve výši 500 Kč.

Podmínkou zapojení třídy do soutěže se stačí jako třída/skupina zaregistrovat na tomto linku a následně s dětmi kdykoliv v období 14.9. – 23.9. absolvovat jakkoliv dlouhou procházku či běh. Nejde o závod na čas. Kolik kilometrů zvládnete a jakou technikou, je jen na vás! Není nutné absolvovat běh jako třída, můžete jít/běžet s rodiči ve svém volném čase a výsledek pak nahlásit třídní učitelce/učiteli. Jako kontrola uběhnutých kilometrů je důvěra, a zároveň pořízení fotografie nebo videa z procházky či běhu, kterou pak se svolením pošleme do nadace, a oni se tím pochlubí na svých sociálních sítích.

Soutěž je dobrovolná, pokud si na třídních schůzkách řeknete, že do toho jdete, tak tím, že se zaregistrujte se do Teribear soutěže, automaticky začínáte soutěžit i v našem celoškolním klání mezi třídami.

Průběžné výsledky naleznete zde:  https://www.skolavpohybu.cz/l/prubeznze-vysledky-teriberar/
Propozice pro zapojení třídy na naší škole má následující kroky:

  1. registrace za třídu (pokud třídní nemá kapacitu na sledování výkonu, může se registrace a sčítání kilometrů ujmout kdokoliv z rodičů),
  2. po registraci získá třída od nadace soutěžní číslo, které pošle na hrazdira@skola-kbely.cz,
  3. v období od 14. do 23. září běháte, chodíte, sčítáte, fotíte, filmujete,
  4. celkový počet kilometrů s médii se zašle na hrazdira@skola-kbely.cz. (může být i přes uschovna.cz),
  5. komise Školského sportovního klubu vyhodnotí pořadí a předá ceny zvlášť za I. stupeň (1. – 5. třída) a zvlášť za II. stupeň (6. – 9. třída)
  6. vítězná třída na I. stupni získá deskovou hru Výbušná koťátka: recepty na katastrofu a plaketu ředitelky ZŠ, třídy na druhém a třetím místě získají plaketu ředitelky ZŠ, ostatní třídy získají čestné uznání,
  7. vítězná třída na II. stupni získá deskovou hru Stranger Things: Attack of the Mind Flayer – CZ a plaketu ředitelky ZŠ, třídy na druhém a třetím místě získají plaketu ředitelky ZŠ, ostatní třídy získají čestné uznání,
  8. veškeré mediální materiály a informaci o soutěžním klání pošleme nadaci Terezy Maxové,
  9. pokud se třída neumístí na medailových pozicích, věřte, že i tak budou děti mít velký podíl na tom, že bude charitativní sbírka navýšena jen za pouhou účast, a to je si myslíme to hlavní.

​Doufáme, že nejen září bude aktivní, ale i celý školní rok, Teribear berme jen jako pozitivní začátek!