Kbelská Olympiáda dětí a mládeže
29. 5. - 2. 6. 2023

Zdravice významných osobností

Jsem velice rád, že duch Olympijských her mohou na vlastní kůži zažít i žáci a žákyně Základní školy Praha-Kbely. Budu je pozorně sledovat, jak si vedou ve sportovních disciplínách. Budu jim fandit a držet palce a každého, kdo se zachová  fair-play, nebudu strašit blesky.

Zeus

Bůh

Nejen síla, ale i moudrost a umění odjakživa patřilo k Antickým olympijským hrám a jsem nesmírně ráda, že se v nich děti mohou účastnit i v rámci Kbelské Olympiády dětí a mládeže. Ráda se podívám na obrázky a poslechnu umělecká vystoupení.

Héra

Bohyně, ochránkyně rodiny

Ano, je o mne známo, že jsem Bohyně sporů a rivality, ale slibuji, že nikomu celý týden v průběhu soutěží nebudu nabízet jablko sváru ani ve škole, ani v rodinách. Domluvím se svou sestrou Harmonií, aby mi pomohla, a dohlédneme na regulérnost soutěží.

Eris

Bohyně sváru 

Má síla a moc spočívá v tom, že komu jsem nakloněna, ten má větší šanci zvítězit. Všichni vyhrát nemohou, jsou vítězové a poražení. A proto je třeba znovu připomenout moudré heslo: "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!" Budu fandit všem...

Niké

Bohyně vítězství