Korint

Korint- třídy všech ročníků C a F

Ačkoliv bylo toto místo osídleno už dříve, klasický Korint založili Dórové. V 7. století př. Kr. už zde bylo přelidněno, a tak založili Korinťané několik dalších měst, např. Kerkyru na ostrově Korfu a Syrakusy na Sicílii. Na vrcholu své slávy mělo město údajně až 300 tisíc obyvatel a dokázalo konkurovat i Aténám, proti nimž spolu se Spartou bojovalo v rámci peloponéské války.  

Už od nejstarších dob uctívali obyvatelé Korintu především Afroditu (v římských časech Venuši), bohyni lásky. V římských dobách zde nechal svatý Pavel postavit kostel a začal tu šířit evangelium. Součástí bible (Nového zákona) jsou dodnes i jeho Listy Korintským, které Korinťany kárají za jejich neřestný život.

Zbohatl na obchodu s keramikou. Obyvatelé se účastnili trojské války, ale proslavili se i v bitvě u Salamíny. Řecké sloupy se liší svým zdobením a každý z nás si asi ze školy pamatuje, že nejkrásnější je hlavice sloupu korintského. Podle legendy její námět převzal umělec z hrobu malé holčičky. Maminka jí nosila na hrob květiny, které ukládala do koše. Právě květiny a listy, které prorůstají z koše ven, tvoří úchvatný motiv hlavice korintského sloupu 

Korintský tým 6.C. v prvním dnu v Brännballu měl vždy vítězství na dosah, ale štěstí se přiklonilo pokaždé na stranu soupeře :-(
Korintský tým 6.C. v prvním dnu v Brännballu měl vždy vítězství na dosah, ale štěstí se přiklonilo pokaždé na stranu soupeře :-(
Tým Korint 5. D.
Tým Korint 5. D.
Tým Korint 1. C.
Tým Korint 1. C.