Volejbalový turnaj - účast se ctí

02.05.2023

Pokud se naše škola zúčastňuje rozlišných sportovních soutěží, volejbalový turnaj nesměl chybět. Tentokrát ho pořádal DDM Praha 9 v Horních Počernicích na Fakultní základní škole Chodovická v úterý 2. května 2023. Dali jsme dohromady tým chlapců a tým dívek z osmých až devátých tříd, a doufali v úspěch.

5. místo kluků a 6. místo dívek je i přes spodní umístění úspěch

Původně bylo týmů v obou kategoriích 8, z toho plynul jednoduchý herní systém dvě skupiny po 4, a pak křížem. Avšak disciplína některých škol je špatná a jedna škola, aniž by o tom předem informovala, přišla na turnaj bez potvrzení, a tak dívčí soutěž měla jednu skupinu po pěti. Tím se vytvořil časový skluz a občas i zmatky v pořadí zápasů

Kluci hráli vyrovnanou hru s každým soupeřem. Hrálo se na dva sety a některé jsme prohráli doslova o kuličku. Rozdíl nebyl ani tak v úrovni herních dovedností, jako o absenci zkušeností, kdy jsme občas řešili situace špatně. 

Dívky měly situaci podobnou. První zápas absolutně nevyšel, ale zápas od zápasu se zlepšovaly. Dokonce jsme měly vítězství o páté místo na dosah, ale zbytečně jsme se nechaly rozhodit trenérkou soupeřů, která z neznámých důvodů začala zpochybňovat skóre a pak jsme ztratily rytmus i zápas.

Poděkování patří všem, protože i když jsme nastupovali proti lepším soupeřům, nechtěli jsme se vzdát a bojovali jsme do posledního bodu.