Jsme v McDonald´ s cupu ve finále!

26.05.2023

Fotbalový tým našich mladších žáků bojuje v letošním ročníku McDonald´ s cupu více, než úspěšně. Postoupit do finále, které se hraje 29. - 30. května 2023 v Uherském Hradišti, není jednoduché zejména vezmeme-li v potaz velkou konkurenci v poměru s počtem turnajů, kde jen vítěz může postoupit.

Tým složený ze spolužáků Základní školy Praha-Kbely, kteří hrají za Spartak Kbely (1 hráč za FA Praha a 1 hráč působí v Mladé Boleslavi) nemá zatím konkurenci, ačkoliv měl několikrát na mále. 16. května odehrál nejtěžší zápas na hřišti ABC Braník. Kvalitní osobní obranou na nejlepšího hráče soupeřova týmu jsme dokonale rozložily jejich systém a slavili vítězství.

"Měli jsme ambice postoupit alespoň do semifinále. Minule jsme smolně vypadli v semifinále, tři kluci nám zůstali, jsou třeťáčkové, takže mohli zůstat v mladší kategorii a věřil jsem, že to společně můžeme dotáhnout do finále. Když jsme viděli, jak to všechno kolem sebe Radlice mlátí, čekali jsme, jak to bude ve finále vypadat a že do toho dáme všechno. Nakonec nám to vyšlo. Byli jsme šťastnější, určitě ne výrazně lepší než Radlice. Šli jsme štěstíčku naproti," pochvaloval si Pražskému deníku učitel a trenér kbelského Spartaku Michal Nebeský.

Pražské finále bylo v režii Kbelské taktovky. Jen Gratulace nestačí, je potřeba vysmeknout hlubokou poklonu s držet palce v Celorepublikovém finále. Ale už postup až na vrchol je velký úspěch Nejen naší Školy, a žáků třetích tříd, ale hlavně kvalitní trenérské práce ve Kbelském Spartaku.

Ale v neposlední řadě patří velká gratulace všem rodičům, kteří osobně vyzvedli děti na škole v přírodě, a po turnaji je zase vrátili zpět! To je to pravé srdce fanouška!